I LOVE RIO është një prezantim i Rio de Janeiro me një interpretim sociale, kulturore dhe historike të të gjitha aspekteve që e bëjnë qytetin perlë të bukur dhe unike që është sot.

Projektuar për të dy turizmit të cilësisë dhe në thellësi kërkimore, Portali është një shëtitje virtuale nëpër qoshet e shumta të Rio se, për mungesën e kohës apo mundësisë, nuk mund të përjetohet direkt nga shumica e vizitorëve, duke i lejuar ata për të zbuluar dimensionet e fshehta të Qyteti.

ILOVERIO.comFaqja e internetit është pjesë e portofolit I Love RIO e produkteve, secili duke përdorur një qasje të ndryshme për të promovuar dhe për të zbuluar imazhin dhe kulturën interesante të Rio de Janeiro, qyteti dhe shteti.


Rio de Janeiro

TURIZMI


Informacion dhe këshilla mbi disa të mira turne, udhëtime, rritjen, dhe pak të njohura bizhuteritë rreth qytetit Rio de Janeiro dhe shtetit haptazi për lexuesit dhe vizitorët. I LOVE RIO sjell këshilla të detajuara dhe të specializuara se si për të shijuar më mirë peizazhe të ndryshme - male, plazhe, parqe, dhe më shumë. Nga mundësi e përkryer foto, të alternativave për një ditë me shi, si dhe klasave dhe ekskursione. Portali është e angazhuar për të siguruar më emocionuese, argëtim dhe përvojë gjallërues kulturore për turistët e qytetit, së bashku me informacion mbi se si të arrijnë ndonjë pjesë të Rio, dhe ku mund të gjeni udhëzon mira.

TURIZMI

Rio de Janeiro

kulturë


I LOVE RIO është pasion për kulturën, dhe duket për të mbuluar pasuri e madhe e krijimtarisë artistike që ndrit në të gjithë qytetin. Repertori Rio i kulturës tradicionale është shpjegoi, duke përfshirë festivalet e filmit, produksione teatrale, ekspozita arti, dhe tregon valle. Manifestime artistike nga teatri fund të lartë thesaret Favela janë ekspozuar për lexuesit, duke shtuar cilësi më të madh për imazhin kulturor të qytetit. Website detajon recreations përditshme që të shtojë gjallërinë dhe karakterin në qytet, nga qift fluturues artit mbishkrime, klasa valle të veçantë Carioca shprehjet, qëndrimet dhe sjelljet.

kulturë

Rio de Janeiro

gastronom


Ushqimi është një komponent qendror i sixhade të kulturës Carioca, duke luajtur një rol të rëndësishëm në jetën familjare dhe ndërveprimeve sociale, dhe dëshmon për evoluimin historik të qytetit. Bizhuteritë gastronomike në bare, restorante dhe tavolina darkë përfaqësojnë një shoqëri të pasur, eksperimentale dhe mikpritëse kulturore. I LOVE RIO zbulon disa nga kuzhina mirën shërbyer në restorante të gjithë qytetin, nga lagjet e pasura në favelas. Historia dhe zhvillimi i pjatave themelore Carioca janë zgjedhur veç e veç dhe të prezantohet së bashku me të brendshëm të privilegjuar know-how dhe këshilla.

gastronom

Rio de Janeiro

jetese


Qyteti i Rio është bërë një pionier ndërkombëtare në angazhimin e saj për të ushtruar, shëndetin dhe mendore mirëqenien. I LOVE RIO zbulon regjimet palestër, recreations, këshilla dhe teknika, nga Carioca vrapim në palestra brendshme dhe te jashtme, yoga, meditim, dhe këshilla e fundit ushqyese dhe tendencat. Spas, Retreats, shtesa dhe kujdesin personal janë hulumtuar, duke sjellë banorët dhe vizitorët Cutting Edge pasqyrë se si të ushqejë dhe të zhvillojnë të dy trupit dhe mendjes. I LOVE Listat Rio tendencat popullore që përbëjnë dita në ditë make-up të jetës Carioca.

jetese

Rio de Janeiro

muzikë


I famshëm në të gjithë globin për muzikën unik, të gjallë dhe të shtrirë në aspektin kulturor ajo ka lindur, Rio mbetet një nga qytetet më të rëndësishme për zhvillimin dhe përhapjen e zhanreve vjetra dhe të reja. Portali hulumton epoka të rëndësishme në histori të thellë muzikore e qytetit, tregon talentin e vjetra dhe të reja dhe divulging informacion në lidhje me koncerte klasike dhe tregon, festivale dhe partitë në samba, Forro, jazz, chorinho, maracatu, dhe shumë më tepër. Muzika është një pjesë thelbësore e kulturës Carioca, përshkon çdo aspekt të jetës në qytet.

muzikë

Rio de Janeiro

natës


Klima e ngrohtë, dashuria për muzikën, qenët i shoqërueshëm Cariocas 'lindur dhe predilection e tyre për gëzimin e jetës e kanë bërë nga Rio një nga vendet më unike dhe ndërtuese për revelry natë. I LOVE erërat Rio nëpër rrethe të gjallë të qytetit, ngjitet kodrat e saj dhe hyn në traversat e tij nga muzgu deri në agim për të sjellë lexuesit informacion mbi recreations më interesante natë. Lojë biliardo bare, klube rock, netë samba, parada rrugë, partitë dhe provat karnaval janë zbuluar, së bashku me më të sofistikuara, ekzotike dhe gumëzhimë baret - ushqim, pije, muzikë dhe klientelë.

natës

Rio de Janeiro

modë


Modelet më të dallueshëm dhe bashkëkohore për burrat dhe gratë në Rio de Janeiro janë paraqitur - duke ofruar pasqyrë në tendencat e fundit në veshje për vendin e punës, partitë, sportive, ngjarjet, rekreacion e përditshme dhe në plazh. Zhvillimi historik i trendet ndërkombëtare dhe kombëtare stil është dhënë një look-në për të japin lexuesit me një sens të rëndësisë shoqërore dhe politike të formë arti. Nga gowns dhe kostume për bikinis dhe mbathje banje, një catwalk e ideve të stilit janë të paketuara dhe dorëzuar për lexuesit për të ndihmuar ata të reinvigorate veshjet e tyre dhe të kuptojnë estetike Carioca.

modë

Rio de Janeiro

sportiv


Cariocas duan sportin - nga futbolli për paragliding, dhe çdo gjë në mes. Çdo plazh, pyll dhe trupi i ujit në Rio dëshmon për faktin se Cariocas janë në mes të një të qëndrueshme dashurisë-aferën me Sport dhe Fitnes. I LOVE RIO hulumton recreations sportive të maleve, plazhe, deti dhe ajri, duke ofruar këshilla dhe këshilla se si të marrë të përfshirë, si dhe tregime interesante dhe ekspozon. Sportive profesionale dhe populiste janë të mbuluara së bashku me trendet moderne të tilla si xhoko-rreshtim dhe stand-up vozis, si dhe informacion mbi rritjen, klasa, ekipet lokale, palestra dhe ngjarje konkurruese.

sportiv

Rio de Janeiro

histori


Historia Rio de Janeiro është veçanërisht i pasur, të ndryshme dhe multi-kulturore. I LOVE RIO unpicks zhvillimin e hershëm të ritualeve dhe praktikave, ardhja e artit dhe zakoneve nga e gjithë bota dhe të lindjes së monumentet të qytetit. Ajo jep informacion interesante në lidhje me zhvillimin e lagjeve, origjina e festivale, partitë, zhanret, televizionet tregon dhe modelet, si dhe fotografive ndjellëse e së kaluarës, nga plantacione vjetra kafe të shekullit të 19 në festimet e fillim të shekullit 20 dhe muzikore plot gjallëri të 1970 dhe 80.

histori

Rio de Janeiro

biznes


Të vetëdijshëm për rëndësinë në rritje Rios në tregun global, Portali ofron një gamë të gjerë të informacionit në lidhje me ekonominë e qytetit, të përshtatshme për njerëzit e biznesit, sipërmarrësit dhe ekonomistët. Për të rritur të kuptuarit dhe ndërgjegjësuese dobishme ide se si për të kryer biznes dhe të angazhohen me kulturën e tregut lokal janë dhënë. Industritë zgjerimin dhe ndërmarrjet vendore janë të pozicionuar në qendër të vëmendjes, ndërsa këshilla, teknikat dhe kontakte të dobishme për bourgeoning sipërmarrësit dhe biznesmenit janë zbuluar.

biznes

Rio de Janeiro

niterói


Ulur vetëm nëpër gji Rios është motra e-qyteti i saj, Niterói. Si pjesë e I LOVE projekt Rio për të zgjeruar ndërgjegjësimin për blatimin e pasur kulturore dhe turistike të shtetit të Rio, Portali shqyrton në detaje të gjitha aspektet e katalogut Niterói së rëndësishme. Artë, plazhet e izoluar, arkitekturë, muzetë, kinematë, parqet, turne, pikëpamjet e bujshme, restorante, teatro, gara sportive dhe rekreacion, si dhe paraftyrimet në epoka të rëndësishme në historinë e rajonit, squarely pozicionojë Niterói në zemër të shtetit së skenik, mjedisi kulturor dhe intelekt

niterói

Rio de Janeiro

shtet rio


Duke njohur rëndësinë dhe marrëdhëniet sinergjik ndërmjet kapitalit dhe dhjetra e qyteteve që dot shtetin, I LOVE RIO jep sy-e hapjes informacion rreth qyteteve, rrethet dhe komunitetet që shtrihen jashtë lagjeve të famshme. Të gjitha të çara dhe qoshet e shtetit janë hulumtuar në ndjekje të çmuar kulturore, gastronomike dhe sociale të fshehura. I LOVE RIO eksploron zhvillimin historik dhe peizazhe të bukura e rajoneve, duke zbuluar rolin e rëndësishëm dhe unik që secili luan në strukturën e përgjithshme të shtetit.

shtet rio

Rio de Janeiro

Fotografitë


I LOVE RIO fotot janë unike, dhe nuk mund të gjenden në çdo botim tjetër. Kënde, ndriçim, subjektet dhe përbërja janë zgjedhur me kujdes për të siguruar që çdo fotografi është e veçantë dhe kap një aspekt të qytetit në një dritë të freskëta. Gjendja e pajisjeve të artit është përdorur gjatë gjithë procesit, për të krijuar imazhe të cilësisë më të lartë. Mbështetja filozofinë fotografike e I LOVE Rio është një makinë për të kapur ndërveprimin midis njerëzve dhe hapësirave. Vendet dhe përvojat personale janë të lidhura në mënyrë të pazgjidhshme, duke i ekspozuar efekt të thellë që peisazhet mahnitëse Rio dhe mrekulli urbane kanë për banorët dhe vizitorët.

Fotografitë

Rio de Janeiro

SHPËRNDARJES


I LOVE RIO është shpallur globalisht on-line dhe në nivel lokal përmes programeve të larta të dukshmërisë dhe partneriteteve, duke arritur lexuesit të njohura të jenë të interesuar në temat, stili dhe filozofia e I LOVE RIO. Zona kryesore e alokimit në industrinë e mikpritjes në Rio de Zhaneiro të përfshijë famshme Zona Sul dhe e bukur Barra da Tijuca, me fokus të veçantë në zonat historike dhe hotelet.ILOVERIO.comFaqja e internetit është pjesë e një globale I LOVE portofol Rio të produkteve që, duke përfshirë Portal pasur dhe pioniere të internetit e cila hulumton dhe ri-imagjinon qytetin përmes një gjerësi të angazhohen artikuj bashkëkohore, si edhe mijëra fotografi frymë-marrjen.

SHPËRNDARJES

Rio de Janeiro

kit media


Struktura inovative Portalin dhe dizajn, asnjëherë bërë më parë për çdo qytet tjetër në botë, është e pasur në përmbajtje që është shfrytëzuar lehtë, duke rezultuar në një produkt të nivelit më të lartë dhe me vlerë për një gamë të gjerë të lexuesve ndërkombëtarë. Një përzgjedhje të gjerë të partneriteteve reklamave është në dispozicion, duke përfshirë edhe parulla të thjeshta për të plotësuar tekstuale dhe përmbajtje fotografike, dhe multi-faqe me metrazh artikuj portalit së. Mundësi të tjera përfshijnë ofertat krijuese dhe partneriteteve me porosi të njohura të përfitojnë shumë audiencat, sponsorët dhe qytetin si tërësi. Kostot dhe disponueshmërinë janë përcaktuar sipas madhësisë shpallje, filozofi, dhe mesazhit.

kit media