Gastronomia

Ushqimi është një komponent qendror i sixhade të kulturës Carioca, duke luajtur një rol të rëndësishëm në jetën familjare dhe ndërveprimeve sociale, dhe dëshmon për evoluimin historik të qytetit.


Bizhuteritë gastronomike në bare, restorante dhe tavolina darkë përfaqësojnë një shoqëri të pasur, eksperimentale dhe mikpritëse kulturore. I LOVE RIO zbulon disa nga kuzhina mirën shërbyer në restorante të gjithë qytetin, nga lagjet e pasura në favelas. Historia dhe zhvillimi i pjatave themelore Carioca janë zgjedhur veç e veç dhe të prezantohet së bashku me të brendshëm të privilegjuar know-how dhe këshilla.


Rio de Janeiro fotografitë

Origjina, Traditat, Kultura dhe gastronomik


Menuja metropolitane Rio de Janeiro është kryesisht një produkt për rolin e rëndësishëm se qyteti ka luajtur në historinë e Brazilit, duke tërhequr dhe bashkon kultura nga të gjithë vendin dhe nga pjesa tjetër e botës.

Rio de Janeiro ka qenë kryeqyteti zyrtar i perandorisë dhe i republikës për shekuj me radhë, dhe ajo ka qenë kryeqyteti ekonomik dhe kulturor de-facto e Brazilit për shumicën e ekzistencës së saj. Si e tillë, qyteti priti politikanë, diplomatë dhe honoraret secili duke sjellë së bashku shijet e ndryshme dhe dëshirat gastronomik, duke ndikuar në kuzhinën lokale.

Në mënyrë të ngjashme, një rezultat i tregtisë Rio ka mirëpritur një fluks të vazhdueshëm të tregtarëve, emigrantëve, politikanët dhe udhëtarëve nga kudo në botë - sot, gastronomi në Rio është rezultat i kontributeve të tyre përkatëse.

Së bashku me këto ndikime, kuzhinë moderne Carioca gjithashtu përfshin seasonings indigjene dhe receta, të përzier me të dyja të lashtë përgatitjet afrikane dhe traditave tradicionale portugeze kuzhinës. Rezultati është përmirësim i recetave konvencionale dhe krijimi i një shumëllojshmëri të gjerë të enëve të reja dhe unike, me një ndikim të fortë evropian.

Ndikimi indigjene kontribuar shumë fruta, fara, dhe arra të tilla si shqeme, Cassava, Taro, marinë, qershi, palme, jaboticaba, Jambo, dhe sapodilla. Afrikanët ishin përgjegjës për gatim në koloniale Brazil, dhe ata futur fasule, enët më tipike kombëtare, spec i kuq, vaj ulliri-palme, karkaleca të thata, yams, bamje, dhe bimëve të ndryshme që përdoren për aromatizues - disa prej këtyre recetave origjinale afrikane janë ende i përgatitur gjatë përkujtimeve të rëndësishme lokale, të tilla si Zumbi dos Palmares ditë.

Carioca gastronomi detyrohet Portugali shumicën e recetave të saj themelore evropiane për mish dhe ushqim deti enët, salads, supave, desserts dhe ëmbëlsirat thatë - portugezi promovuar fuqishëm konsumin e grurit dhe orizit me viçi, mish qengji, mish derri, peshk, supave, fruta, dhe perimet.


Gjatë të qytetit 450 viteve të ekzistencës, Banorët Rio kanë zhvilluar një shpërthim të mrekullueshme të kuzhinës, duke përfshirë ndikimet, shijet dhe textures nga Afrika dhe Evropa, të tilla si feijoada, cod dhe shumë pjatave të shijshme nga Northeastearn Brazili, i përshtatur ato për gatim indigjene dhe përbërës të tillë si manioc dhe kokosit. Në vitet e fundit, një gamë të larmishme të kulturave të kuzhinës ndërkombëtare kanë marrë rrënjë, të tilla si sushi japoneze, empanadas meksikane dhe tyl francez.


Nga baret simpatik dhe i gëzuar quajtur shitjen e ushqimit rehati në fund të lartë kuzhinë eksperimentale "botecos ', pllaka tradicionale braziliane në kuzhinë ekzotike ndërkombëtare, ka restorante të gjithë qytetin për të përshtaten çdo disponimin dhe shije.

Globalizimi, dhe bumi i fundit ekonomike brazilian kanë pasuruar më tej ndikimet e huaja kuzhinës, dhe duke ruajtur origjinalitetin e saj, Carioca gastronomi tani është zgjeruar në mënyrë të konsiderueshme për të përfshirë disa recetave shumë të sofistikuara. Gastronomi e sotme ka arritur rëndësi të tillë në Rio të rezultojë në krijimin e një sërë festivalesh vjetore kuzhinës dhe konkurse të tilla si Festivali Gastronomico Rios, i Degusta Rio, dhe hosting e Kongresit makarona botëve '.

Kuzhina Brazilian është tani një nga më të pasur në botë, dhe ndërsa enët tipike rajonale mund të ndryshojnë në masë të madhe në të gjithë territorin brazilian, në Rio de Janeiro feijoada qëndron jashtë, së bashku me 'Leão Veloso' supë karkaleca.


Feijoada, gjellë kombëtare e Brazilit ka arritur statusin e më të pjatë tipike kombëtare dhe kjo është e njohur më gjerësisht jashtë Brazilit dhe një simbol i kuzhinës brazilian.


Ekzistojnë katër lloje kryesore të restoranteve në Rio de Janeiro - rodizios, churrascarias, kg, dhe "-la-carte një '. Duke pasur parasysh çdo lloj ushqimi, çdo lloj i restorantit ofron një vështrim të veçantë dhe përvojë në mënyrën se enët janë shërbyer dhe të gëzuar.

Rodizios janë institucione jashtëzakonisht popullor ku një çmim fiks është akuzuar dhe kurse të pakufizuar janë shërbyer në tryezë me asnjë akuzë shtesë - pije, kafe, dhe desserts janë të ngarkuar zakonisht veç e veç. Rodizios janë të dashur me të vërtetë në Rio, dhe madje edhe restorante të rregullta mund të konvertohet në rodizios për në fund të javës: në fakt, disa vendosur edhe restorante fund të lartë tani ofrojnë rodizios gjatë orëve të drekës.

Ofertat tipike rodizio përfshijnë pica, appetizers, makarona, dhe mish. Në zonat turistike të tilla si Ipanema dhe Copacabana rodizios të sushi tani janë gjithnjë në dispozicion. Rodizios mund të shkojnë nga Diners shumë të përballueshme dhe të thjeshtë për restorante shumë të shtrenjta dhe posh.

Churrascarias janë një lloj i rodizio, por ata specializohen në shërbim mishit dhe për shkak të popullaritetit të tyre ekstreme janë klasifikuar normalisht është një klasë e tyre - në këto restorante kamerierë ardhur vazhdimisht në tabelat dhe fetë lloje të ndryshme të mishit direkt në pllaka të klientëve . Një sinjal i kuq dhe jeshile letër i jepet klientëve për të sinjalizuar kamerierë për të ose të mbajtur ose të ndaluar të vijnë.

Churrascarias gjithashtu ofrojnë një tryezë shuplakë ku klientët mund të vetë-shërbyer enët e ndryshme të tjera anësore të tilla si perime, pastas, risottos, breads, djathrave, shkurtime të ftohtë, supave, dhe condiments. Churrascarias të lartë fund të përfshijë edhe peshqit dhe sushi në tryezë shuplakë - për vegans, është e mundur për të shoqëruar miqtë e tyre mishit-dashur dhe të gëzojnë një vakt të plotë mish pa vetëm me enët anësore. Churrascarias të lartë-fund shërbejnë mish të veçanta, të tilla si lepuri dhe struci në asnjë pagesë shtesë, por këto enët mund të mos jenë në menynë dhe duhet të kërkohet në mënyrë specifike për - pije, kafe, dhe desserts nuk janë të përfshira në çmim fiks dhe janë përgjithësisht të shtrenjta në krahasim me çmimin e kurseve.

Kg restorante ku klientët shërbejnë veten në një tavolinë kryesore dhe pastaj peshojnë pjatat e tyre dhe për të marrë në përputhje me rrethanat faturuar nga pesha. Kg shpesh ofrojnë një normë 'fixo', e cila lejon për servings pakufizuar me një çmim fiks - normalisht kjo normë nuk është e qartë e dukshme ose reklamohen dhe duhet të lejoj të konsultohem rreth. Shumica kg keni një churrascaria themelore, si dhe, duke ofruar një shumëllojshmëri e bukur e mish. Këto shkurtime janë të vendosura zakonisht veçmas nga tavolinat kryesore të ushqimit, dhe mish janë të prerë dhe të përgatitur për të porositur.

Kg fund të lartë gjithashtu ofrojnë sushi si pjesë e shuplakë - Përveç kësaj, ata mund të ofrojnë sashimi e salmon apo ton, por këto duhet të kërkohet në mënyrë specifike për dhe ponderohen në një pjatë të veçantë, dhe janë faturuar në një normë më të lartë.

A-la-carte janë restorante tipike ku enët janë urdhëruar nga një menu të caktuar - ka një larmi të madhe të restoranteve a-la-carte në Rio, duke shërbyer enët duke filluar nga tipike braziliane deri bashkëkohore aziatike, Fusion, Etnike, dhe Vegan.


Restorantet ndryshme kulturore dhe imagjinative 'a-la-carte' që linjë rrugët e qytetit janë një shembull i shkëlqyer i krijimtarisë vendore. Ushqim japonez arriti me fluksit të madh të emigrantëve japoneze në fillim të shekullit 20-të dhe e tij që të bëhet një alternativë e modës në mesin e Cariocas.


Kuzhinë franceze, në të gjitha format e saj dhe shumë të sofistikimit të tij, ka qenë gjithashtu i përqafuar me krahë të hapur të gjerë nga njerëzit e Rio de Janeiro. Restorante tyl bollëk, dhe gustator kuzhinë parizian mund të gjenden në eateries në Leblon dhe Copacabana.

Shumë restorante ofrojnë enët dhe shijet nga i gjithë Brazili, si edhe më gjerë Amerika e Jugut, duke shërbyer ushqim të lezetshëm peruan me origjinë Inca. Rio de Janeiro ka miratuar trendet e tjera të kuzhinës gjatë viteve, me një gamë të gjerë vegjetarian elegant dhe krijues dhe restorante vegan.


Në vlerësimin e plotë të afrimit Cariocas 'të madh dhe dashuri për ushqim dhe muzikë, bare dhe restorante në Rio zakonisht ndërthur dy, duke siguruar konsumatorët me shfaqje të drejtpërdrejta muzikore si ata hanë. Shumë nga bare dhe klube që linjë rrugët e lagjeve të tilla si oferta Lapa mesmerizing samba tregon me menu tradicionale së bashku.


Në Rio de Janeiro, kulturat e pasura kuzhinës e botës janë ndërfutur së bashku me një kthesë të gjallë, duke krijuar një menu të larmishme dhe unike imagjinative Carioca.

Quajtur 'Feijoada, "Gjellë brazilian kombëtare është një merak i zi fasule, që përmban deri në trembëdhjetë varieteteve të mishit të derrit dhe sallam shkurtime, si dhe perime fakultative. Shumë historianë besojnë se rrjedh nga Stews konsumuara në Evropën Jugore në kohën e kolonizimit portugez. Fasule dhe mish, zier për orë të tëra, janë të pasur, i butë dhe unik dhe restorantet nëpër qytet të konkurrojnë për të prodhuar mostër shumë të mirën e kësaj delikatese brazilian.

Barbecue i famshëm brazilian, i quajtur "Churrasco" ka lindur në shtetin brazilian të Rio Grande do Sul, kur një bujk kafshët pioniere vendosi të mishit të vuaj në skewers druri mbi një zjarr, i kalitur ekskluzivisht me kripë trashë. Ndërsa skarat e mëdha janë pritur shpesh në shtëpi, restorante mish i pjekur në skarë kanë fituar me të vërtetë Rio famën e saj. E 'rodízio' (rotacioni) Sistemi është ajo që jep Churrascarias karakterin e tyre unike dhe të apelit - një lumë i vazhdueshëm i shkurtimeve shijshëm mishit janë sjellë në tabelat e konsumatorëve dhe feta para syve të tyre, i shoqëruar nga një grup të madh të enët anë, salads, pasta, dhe sushi.

Portugezi parë futi pulat në Brazil në fillim të shekullit të 20 dhe në fillim aviculture në vend ishte i njohur si 'caipira Frango', që do të thotë 'pulë fshatar'. Sot, Brazili është një nga exporteres më të mëdha të mishit të pulës në botë. Të gjitha në të gjithë Rio, mund të gjeni prova se Cariocas janë chefs të mirë-përgatitur pule dhe konsumatorët, dhe kanë përsosur artin e mbushje, si dhe shkurtime të pjekur në skarë me profesionalizëm. Duke ecur bare kaluara dhe dyqane, banorët dhe vizitorët janë përshëndetur rregullisht nga era e pasur dhe tantalizing e pulave të tërë pështyj-pjekur.


Rio de Janeiro ka një histori të gjatë peshkimit, dhe në një kohë ka mbajtur titullin e rendimentit më të lartë të peshkimit të të gjitha shteteve. 'Bacalhau', ose Cod, është një peshk shumë popullor në Brazil, dhe fjala tani i referohet një pjatë kombëtare honed delicately, gëzonte famshme Krishtlindje. Bacalhau u prezantua në Brazil nga gjykata portugez në fillim të shekullit të 19.


Një numër i rëndësishëm i ngrënies detit vijnë nga verilindje të Brazilit. 'Moqueca de Peixe,' një merak peshk që vjen nga fiset indigjene në Bahia, është gatuar tradicionalisht në një tenxhere balte, me qumësht kokosit, vaj palme dhe një përzgjedhje zgjedhje e peshkut. 'Acarajé' është një pjatë mrekullisht unik afrikano-Brazilian bërë nga fasule të zeza me sy tradicionale, qepë, kripë dhe vaj palme, të regjistruar për herë të parë në Bahia në 1916. Përbërësit janë të mbështjellë në një top, disi si një falafel, e cila është pastaj prerë në gjysmë dhe shërbeu me një mbushje të pigweed, karkaleca steamed, piper dhe sallatë.

Cariocas adhuroj pasta e tyre, ëmbëlsira dhe ushqime, të cilat mund të gjenden në pothuajse çdo bar, restorant dhe shtëpi në qytet. Ata janë ngrënë në tavolinat e vetëm për të gjithë, nga dyqane të vogla në krye të favelas, për darka të sofistikuara shampanjë në rrethin e shtresës së lartë Leblon. Një nga më të dashurit e pasta braziliane këndshëm është 'coxinha', një lot-drop formë, pule e mbushur, pastë e butë, të veshura në bukë-crumbs, tha të ketë origjinën nga São Paulo në fund të shekullit 19-të. Krah për krah me coxinha, mund të gjeni gjithmonë një shumëllojshmëri të gjerë të 'Pastéis', apo pasta. Këto janë të mbushura me të dy mbushje tradicionale dhe bashkëkohore, duke përfshirë më së shpeshti djathë, proshutë, mish te grire dhe karkalec deti.

'Brigadeiro' është Brazilian ëmbël archetypal - mysafir dekadent në çdo parti dhe trajtojnë popullor në dollapët Cariocas. Kjo është një zhardhok këpurdhash butë dhe tolerues formuar nga qumështi i kondensuar, çokollatë dhe gjalpë, të veshura në sprinkles. Emri do të thotë, 'brigade ", si një haraç për brigade Eduardo Gomes i cili kandidoi për president i Republikës në vitin 1946. ëmbël dhe snacks këndshëm janë në shumë mënyra element kryesor i dietës Brazili ian, dhe diçka që Cariocas ndjehen krenari e madhe në lidhje me.


Çdokush vizituar Rio de Janeiro do të përshëndet nga një "Caipirinha 'tantalizing - koktej festoi brazilian bërë nga limoni, akull grimcuar, sheqer dhe' Cachaça," një frymë sugarcane. Ka edhe twists shijshme në klasik, duke përdorur vodka në vend e Cachaca dhe fruta pasion, kivi apo mango në vend të limon.


Ofertat e Brazilit frutave janë disa nga më të ëmbël dhe më të shijshëm në botë gjatë. Quajtur 'sucos', ka një larmi të madhe të lëngje frutash të bëra fllad në ofertë në Rio: nga portokalli tradicionale dhe mollë, për opsionet më të tropikale të gujava, papaja, mango dhe jackfruit. Lëngjet e frutave janë një komponent shumë të popullarizuara të Carioca dietën dhe mënyrën e jetesës. Uji kokosit është dashur të banorëve të Rios, dhe mund të blihet nga ndonjë kiosk apo rrugë bregdetare shitës.

"Acai" është një i njohur tropikale 'super-ushqim' të cilat mund të konsumohen në një numër të formave të ndryshme, duke përfshirë lëngje, smoothies dhe sorbets - shpesh spërkatën me granola ëmbël dhe crunchy, banane, luleshtrydhe dhe mjaltë.

Pa marrë parasysh se ushqimi apo rast, birrë ka qenë një pije pikë referimi në Rio për një kohë të gjatë, ku të dhënat e para të datës së konsumit prapa në shekullin e 17-të. Në ditët e sotme, në ngjarjet e mëdha shoqërore, të gjitha partitë në rrugë dhe sheshe gumëzhimë, shitësit në rrugë të shitur kanaçe dhe shishe nga të mëdha, kuti portative akull dhe vendasit qëndron. Tradicionalisht, aq i rëndësishëm sa të bëjë të birrës, kështu që është temperaure e saj: The ftohtë të mirë!